top of page

Opera

Studio

Praha

Opera studio Praha vytváří tvůrčí zázemí začínajícím umělcům mnoha oborů tak, jak je tomu v zahraničních studiích. Mladým umělcům tak umožňujeme získat zkušenosti, rozvíjet se, jakož i objevovat nové rozměry ve spolupráci s českými i zahraničními kolegy. Umělci zároveň získávají možnost prezentace na veřejnosti a tím příležitost v divadlech.

 

Prvním počinem je představení Anne - beze strachu hledět na nebe, které získalo velké ocenění nejen u kritiků, ale i publika. To bylo odměněno účinkováním na prestižním Festivalu Opera 2017 Slyšet jste tak o nás mohli v televizním měsíčníku Terra musica, nebo časopise Opera+ a dalších médiích. Představení postavené na příběhu Anny Frankové a kontextů 2. světové války je velice emotivní a zanechává ty nejdůležitější zprávy lidskosti a svobody v každém divákovi.

 

Druhý kus je Časoplet připravovaný ve spolupráci s historičkou Mgr. Chaloupkovou. Představení zpracovává historii českých zemí hudbou, hlasem, mimickým i výtvarným uměním. Premiéra bude uvedena v Pražské křižovatce 14. listopadu 2018, v rámci oslav výročí našeho státu. Obě zmíněná představení jsou nabízena též školám a Českým centrům v zahraničí. 

 

Náš prozatím největší projekt – Les Brigands J.J. Offenbacha v česko-francouzské spolupráci je připravován na výročí 200 let od narození autora, a to na 20. června 2019. Představení je připravováno pod nefinanční záštitou Francouzské Ambasády a pod vedením francouzského režiséra Richarda Busqueta. Umělci na jevišti budou v rovnoměrném zastoupení češi a francouzi. Na přípravě kostýmů a kulis se podílejí chráněné dílny, charita Nové Město, studenti truhlářských učilišť, ale též francouzská komunita žijící v Praze prostřednictvím Prague Acceuil. Ve sboru budou účinkovat děti z Lycée français v Praze. Představení bude uvedeno v Praze (nádvoří Lichtenštejnského paláce) v Pardubicích ve spolupráci s Alliance française a v Chlumci nad Cidlinou (Zámek Karlova Koruna), kde bude doplněno o česko-francouzské trhy.

www.operastudio.cz

 

_DSC9641ec

_DSC9641ec

_DSC0529_nef

_DSC0529_nef

_DSC0605_nef

_DSC0605_nef

_DSC0480

_DSC0480

bottom of page