top of page

Altai Kai v Praze

Občanské sdružení ARTES LIBERALES si Vás dovoluje pozvat na exkluzivní koncert ALTAI KAI v Praze.

Koncert se uskuteční 26.7.2012 v Carpe Diem Praha, Jičínská 4, Praha 3.
 

Pouze 100 vstupenek v prodeji!!!
Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost a zarezervujte si vstupenky na naší emailové adrese info@artesliberales.cz

Cena vstupenky v předprodeji: 250 Kč
Cena vstupenky v místě konání akce: 300 Kč

 

ALTAI KAI

Folklórní soubor Altai Kai, založený v roce 1997 v Republice Altaj (jihozápadní Sibiř, Ruská federace), se zaměřuje na interpretaci altajského folklóru v celé jeho šíři a především pak na techniky alikvotního zpěvu typické pro oblast vnitřní Asie (Altaje, Mongolska, Tuvy, ale též Tibetu).

V průběhu své existence si soubor vysloužil uznání publika i odborníků a to jak v Ruské federaci, tak za jejími hranicemi (Švýcarsko, Norsko, Belgie, Turecko, Mongolsko, USA). Za zásadní úspěchy v historii souboru lze označit Velkou cenu UNESCO za nejlepší provedení tradičních písní, získanou v roce 2002 na festivalu v Taškentu, Uzbekistán, účast na WOMEX 2007 nebo prestižní ocenění na festivalu „Sajanskoe kolco“ v témže roce. V repertoáru Altai Kai lze slyšet interpretace různých žánrů altajského folkloru od hrdinského eposu přednášeného jedním vypravěčem za doprovodu dvoustrunného nástroje topšur, přes kolektivní zpěvy altaj kožong až k imitacím zvuků hor a tajgy. Posluchač si může vychutnat čtyři typy alikvotního zpěvu – kargyra, koomei, sybysky a sygyt, stejně jako slyšet celou řadu národních hudebních nástrojů – topšur, ikili, komus, šoor a další.

Urmat Yntaev - vedoucí, alikvotní zpěv

Emil Terkishev – alikvotní zpěv, topšur, komus

Amyr Akchin - alikvotní zpěv, ikili

Sarymai Urchimaev – komus, šoor, imitace

Solunai Sapyshevová – alikvotní zpěv, topšur, tanec

 

V ČR Altai Kai vystoupili v pořadu Jiřího Pavlici Chvění spolu s Hradišťanem, Brněnskou filharmonií, skupinou Jumping Drums, s ženským vokálem Solunaj Sapyshevové a dalšími. Na programu v roce 2007 byly také samostatné koncerty, vystoupení na festivalech, spolupráce s kapelou Monkey Business či společný koncert s formací Létající koberec.

VIDEO

ALTAI KAI 04

ALTAI KAI 04

ALTAI KAI 05

ALTAI KAI 05

ALTAI KAI 01

ALTAI KAI 01

ALTAI KAI 02

ALTAI KAI 02

ALTAI KAI 03

ALTAI KAI 03

bottom of page