top of page

Ženy na cestách

Adéla Tas

Galerie CARPE DIEM

3.3.2012

Narodila jsem se před třiceti lety v Plzni jako dcera jinocha z Moravy  a bulharské temperamentní ženy.Už tenkrát to začalo. Tyto dvě krve,plné slunce,vína,tance se ve mne slily a vytvořily umělkyni posedlou cestováním a zábavou.

 

Tyto tři věci- umění,zábava  a cestování -  se odráží v celém mém dosavadním životě. Po mých studijních letech,kdy jsem se úspěšně stala kamenosochařkou a nastoupila slušnou dráhu studia pedagogiky-samozřejmě uměleckého směru- mne všechno začalo ubíjet. Stereotypní život a nakonec i smrt mého milovaného táty mne poprvé donutily opustit svou rodnou vlast . Nejdříve to byl Egypt-chtěla jsem se zdokonalit v břišních tancích a skončilo to těžkou otravou jídlem a téměř přežitím vlastní smrti.Dále jsem pokračovala do Milána-Itálie.Místní krize z příchodu Eura mne odsunula dále  do Stuttgartu-Německo. Tam jsem se nakonec usídlila na 3 roky a také potkala svého tureckého manžela. Po třech letech jsem pokračovala na Mallorcu,vdala se a vydělávala si pouze malbou a prodejem obrazů. Byla to má zlatá éra. Bohužel z důvodu hektického rozchodu s manželem jsem se po třech letech vrátila zpět domů do Čech a to velice ráda.Mezitím jsem poznávala krásy jiných exotických i evropských zemí- Thajsko, Bali, Turecko, Izrael…..

 

Po návratu do rodné země jsem pořádala výstavy, malovala, založila charitativní skupinu Peaceworkers.cz ( psychologická pomoc dětem, kulturní programy dětským domovům), pracovala příležitostně jako servírka,opět chvíli studovala , až jsem nakonec od Real TV dostala nabídku moderovat pořad Ženy na cestách. Byla to ta nejdokonalejší nabídka v mém životě-procestovat 8 zemí za pár měsíců včetně Keni,po které jsem už tak dlouho toužila. Dále Mallorca,Turecko,Řecko,Egypt,Dubai,Kenya,Zanzibar,Kapverdy.

 

V září 2011 byl první odlet.Musím říct,že takovou zábavu, jako při tomto natáčení  jsem nezažila.Báječný televizní  tým, vtipná Zlatuška, dennodenní zážitky beroucí dech…nádhera. A samozřejmě má zlatá Afrika-ráj na zemi a peklo zároveň.Ráj přírodou a  peklo zoufalství z nedostatku jídla a vody- při návštěvě Kapverdských ostrovů mne chudoba místního Slamu(chudinské čtvrti) tak zasáhla,že jsme se s týmem domluvili a uspořádali sbírku. Věci za týden posíláme letadlem Exim Tours,který nám dopravu sponzoruje zcela zdarma.Jedná se o školní potřeby,deky,boty,oblečení,hygienické potřeby…vše co si nemohou dovolit nebo je na ostrově nedostatkovým zbožím. Ženy na cestách běží každou neděli na Prima Family od 18h.

 

Teď v lednu jsme dotočili poslední díl v Egyptě. Ale není to zdaleka konec.Na seriál  navazuje má výstava  portrétů –Ženy na cestách. Budou to portréty lidí,které jsem na cestách potkala. Je krásné vidět je pohromadě,jak neskutečně rozdílní jsou lidé z různých koutů světa. Snažila jsem se zachytit i atmosféru té dané země. Zoufalý Řek,zamyšlený Ománec, veselá černoška….Vernisáž se bude konat 3.3.2012  v Carpe Diem v Praze na Vinohradech od 19h a výstava potrvá měsíc. Bude tam vystupovat úžasná šansoniérka Eva Melicharová a speciálním hostem večera je skupina Republic of two,kteří doplní Evu svým nesrovnatelným vystoupením. zúčastní se i pár mých přátel jako např. zpěvák Jarek Šimek, spisovatel Richard Sacher,vizionáš Stanleay Bradleay a další….a samozřejmě televizní tým a Zlatka Polachová,má kolegyně z televize,která vernisáž slavnostně uvede.Vernisáž je volně přístupná.

Fotografie z vernisáže

Hrabě Martucci balil tuhle neskutečnou kost, Super.cz

Exmilenec Ivety Martucci opět na lovu, Bleskove.cz

I tohle dokáže alkohol, Super.cz

Vernisáž Adély Tas, TopReport.cz

Adéla Taş - ŽENY NA CESTÁCH 03

Adéla Taş - ŽENY NA CESTÁCH 03

Adéla Taş - ŽENY NA CESTÁCH 05

Adéla Taş - ŽENY NA CESTÁCH 05

Adéla Taş - ŽENY NA CESTÁCH 01

Adéla Taş - ŽENY NA CESTÁCH 01

Adéla Taş - ŽENY NA CESTÁCH 02

Adéla Taş - ŽENY NA CESTÁCH 02

Adéla Taş - ŽENY NA CESTÁCH 04

Adéla Taş - ŽENY NA CESTÁCH 04

bottom of page